İnformatika

“İnformatika” fənn birləşmə komissiyası.

Fənlər: 1.Rabitə sistemlərinin idarə olunması və informasiya hesablama vasitələri;

2.İnformasiya hesablama vasitələrinin rəqəm qurğularının layihələndirilməsi,

3.Telekommunikasiya informasiya hesablama vasitələrinin layihələndirilməsi;

4.Telekommunikasiya informasiya hesablama kompleksləri;

5.İqtisadi informasiyanın kompyuterdə işlənilməsi;

6.İnformatika;

7.İnformasiya texnologiyaları;

8.Kompyuterin proqram təminatı;

9.Telekommunikasiya informasiya hesablama vasitələrinin istismarı;

10.Poçt rabitəsində idarəetmə və informasiya texnologiyaları;

11.Dəmiryol nəqliyyatında AİS;

12.Kompyuter sistem və komplekslərində texniki qulluq və təmir;

13.Telekommunikasiya informasiya hesablama vasitələrinin proqram təminatı;

14.Kompyuterin arxitekturası;

15.Kompyuter əməliyyat sistemləri;

16.Telekommunikasiya informasiya hesablama vasitələrinin etibarlığı.

17.Riyazi məntiq

18.Alqoritmləşdirmənin əsasları və proqramlaşdırma

19.İnformasiya sistemləri və verilənlər bazası

20.Kompüterin diaqnostikası və təmiri

21. Tətbiqi proqram təminatı

22. Kompüter şəbəkələri

23.Kompüter şəbəkələrinin proqram təminatı

24.Kompüterin konstruksiyası və komponovkası

25. Periferiya qurğuları

26. Kompüter qrafikası

27. İnternetdən istifadə

 

Müəllimlər:

 1.Həsənova Rəsmiyyə Kamil qızı İnformatika; Kompüterin proqram təminatı
2.Qurbanov Fizuli Şahmərdan oğlu Rabitə sistemlərinin idarə olunmasının İHV
3. Səfərli Aliyə Ələsgər qızı İnformatika; Kompüterin proqram təminatı
4.Sultanova Təranə Paşa qızı Kompüterin proqram təminatı
5.Musayeva Hürzat Əziz qızı İnformatika; Kompüter sistem və komplekslərində texniki qulluq və təmir
6.Dərvişova Yaqut Hacı qızı İnformatika; İqtisadi informasiyanın kompüterdə işlənilməsi; İnformasiya texnologiyaları
7.Quliyeva Gültəkin Yaşar qızı Telekommunikasiya İHV proqram təminatı; İnternetdən istifadə; Periferiya qurğuları; Telekommunikasiya İHV istismarı
8. Ələkbərova Məlahət Mayıl qızı Kompüterin arxitekturası; İnformatika; Kompütere şəbəkələri
9. Musazadə İradə Rauf qızı Əməliyyat sistemləri; İnformasiya texnologiyaları
10. Əliyeva Natavan Mustafa qızı Kompüterin proqram təminatı; Kompüter şəbəkələri; Kompüterin konstruksiyası və komponovkası
11. Cavadova Aygün Nağı qızı Poçt rabitəsində idarəetmə və informasiya texnologiyaları; İnformatika; İHV rəqəm qurğularının layihələndirilməsi; Kompüterin proqram təminatı
12. İmanquliyeva Lətifə Həbibullah qızı İnformatika; Kompüterin proqram təminatı
13. Məmmədova Fəridə Xudaqulu qızı İnformasiya sistemləri və verilənlər bazası; Kompüter şəbəkələri; Kompüter şəbəkələrinin proqram təminatı; Kompüter qrafikası
14. Əliyeva Gülnarə Məmmədəli qızı İnformatika; Kompüterin konstruksiyası və komponovkası
15. Rəhmətov İlkin Ağasoltan oğlu İnformatika; Kompüterin diaqnostikası və təmiri; Tətbiqi proqram təminatı
16. Mahmudbəyli Leyla Salı qızı

17.İbrahimova Samirə Ümüd qızı

18.Cabbarlı Elxan Qulam oğlu

Alqoritmləşdirmənin əsasları və proqramlaşdırma; İnformatika; Kompüterin proqram təminatı

İnformatika; Kompüterin proqram təminatı

Riyazi məntiq